X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Hizmet ve Kullanım Sözleşmesi

AnasayfaHizmet ve Kullanım Sözleşmesi

Hizmet Garantisi : Hepsibir Bilisim ‘a yapılan Webhosting ödemelerinin geri iadesi bulunmaktadır. Bu süre sipariş sonrası 7 gün için geçerlidir. Sanal sunucu, dedicated, alan adı, aylık alınan hosting reseller ve diğer hizmetlerimizden yararlanan müşterilerimiz geri iade kapsamında değildir. 7 Gün Para İade garantisi çerçevesinde geri ödemeler 21 iş günü içerisinde yapılır. Bayiler kendi üyelerinin üyeliklerini kesme hakkına sahiptir. Keyfi geri ödeme istekleri göz önünde bulundurulmaz. Hepsibir Bilisim Network Hizmetleri , barındırılan sunucunun ve diğer hizmetlerin sipariş tarihinden itibaren sipariş edilen süresinin bitimine kadar alınan hizmetin UP(açık) tutulmasından sorumludur. Aşağıdaki kuralların ihlâl edilmesi durumunda bu sorumluluk ortadan kalkacak ve söz konusu hizmet kapatılacaktır.

Ödeme : Hepsibir Bilisim Network Hizmetleri ‘nin sağlayacağı tüm hizmetlerin aktif hale getirilebilmesi için hizmet ücretlerinin peşin ödenmesi gerekmektedir. Ayrıca, mevcut müşterilerimizin ödeme tarihlerinin hafta sonu veya tatil günlerine denk gelmesi durumunda hizmet ödemelerinin hafta sonu ya da tatil günlerinden önceki iş günlerinde ödenmesi gerekmektedir.Hepsibir Bilisim Network Hizmetleri ‘nin müşteri takip sistemi tamamen otomatik olup,ödeme tarihi üzerinden 1 saat geçen ve hala ücreti ödenmeyen hizmetleri otomatik olarak durdurmaktadır.Hizmet durdurulmasını takip eden 4 saat içerisinde de ödeme yapılmaması halinde kullanıcıya ait tüm bilgileri Hepsibir Bilisim Network Hizmetleri sunucularından silinmektedir.Bu tür durumlarda yaşanacak veri kayıplarından Hepsibir Bilisim Network Hizmetleri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Herhangi bir servise ait ödeme gecikmesi olması halinde Hepsibir Bilisim Network Hizmetleri kullanıcıya ait diğer hizmetleri de durdurma hakkını ve gerekli ödeme yapılana kadar hizmetleri tekrar başlatmama hakkını saklı tutar.Bu hakka ödeme yapılmaması halinde alan adının kullanımını durdurma ve alan adına el koyma hakkı da dahildir. PayPal ile yapılan hizmet ödemelerinde toplam ücret tutarı USD olarak hesaplanmaktadır.

Alan Adları : Hepsibir Bilisim Network Hizmetleri üzerinden kaydı gerçekleştirilen tüm alan adları müşterinin kayıt esnasında verdiği bilgiler doğrultusunda kaydedilir.Alan adlarının tüm kullanımı müşteriye aittir.Hepsibir Bilisim Network Hizmetleri alan adının bitiş süresine yakın tarihlerde müşteriye uyarı mailleri gönderir.Ancak alan adının süresinin bitimini takip etmek tamamen müşterinin sorumluluğudur.Süre bitiminden dolayı kaybedilen alan adlarından Hepsibir Bilisim Network Hizmetleri sorumlu tutulamaz.

Sistem kullanımı : Hepsibir Bilisim Network Hizmetleri sunucularından web hosting ve reseller hosting hizmeti alan müşteriler aynı sunucuyu başka müşterilerle paylaşmayı kabul ederler.Herhangi bir müşteriye ait web sitesi sunucu kaynaklarını diğer müşterilerin sitelerinin çalışma hızını etkileyecek şekilde kullanırsa Hepsibir Bilisim Network Hizmetleri bu web sitesinin yayınını geçici veya kalıcı olarak durdurma hakkını saklı tutar.Bu tür bir durumda Hepsibir Bilisim Network Hizmetleri müşteriden web sitesini başka bir sunucuya taşımasını talep edebilir.Bu tür durumlarda Hepsibir Bilisim Network Hizmetleri para iadesi yapıp/yapmama kararı verme hakkına sahiptir.Müşteri alınacak her türlü kararı peşinen kabul etmiş sayılır.

Yedekleme : Hepsibir Bilisim Network Hizmetleri tüm web hosting ve reseller hosting müşterilerinin hesaplarını haftalık ve aylık olmak üzere iki periyodda yedeklemektedir.Fakat Hepsibir Bilisim Network Hizmetleri hiçbir zaman yedek alma zorunluluğunda değildir.Müşteri kendi yedeğini almakla yükümlüdür.Yedek alınmaması nedeniyle yaşanacak veri kayıplarından Hepsibir Bilisim Network Hizmetleri sorumlu tutulamaz.

Yasadışı kullanım : Hepsibir Bilisim Network Hizmetleri ‘ne ait servisler yasadışı herhangi bir amaç için kullanılamaz, yada bu tür aktivitelere destek veremez.Hepsibir Bilisim Network Hizmetleri suç teşkil eden yasadışı durumları ya da yanlış kullanımdan şüphelendiği durumları araştırma,bulgu sonucunda kapatma yetkisine sahiptir

Tehdit/Tehlike : Hepsibir Bilisim Network Hizmetleri servisleri kullanılarak yayınlanan (Mail, upload v.b. yollarla) zarar verici her türlü objenin sorumluluğu müşteriye aittir. Hepsibir Bilisim Network Hizmetleri bu durumlarda müdahale edip, söz konusu hesabı kapatma yetkisine sahiptir.

Sahtekârlık : Kişileri yanıltıcı,aldatmaya yönelik herhangi bir obje ekleme/silme ve düzeltmeye yönelik her türlü işlemler sahtekârlık olarak kabul edilip,yasaklanmıştır. Şahısların isimlerini, şirket isimlerini kullanarak işlem yapmak,bu yol ile sahtekârlık yapmak kesinlikle yasaktır.

Hile : Hepsibir Bilisim Network Hizmetleri servisleri kullanılarak hile ile satın alınan ve satılan ürünler, parçalar veya servisler, finansal girişimler “dolandırıcılık” olarak adlandırılıp, gerekli “yasal işlemler” uygulanır.

E-mail / Haber Spam : Kötü amaçla kullanılan ve başkalarının elektronik posta adresini kullanmasına engel olacak mail veya haberler hesabınızın kapatılmasına sebep olacaktır. Spam Kullanmak; Özellikle elektronik posta, haber, web host üzerinde barındırılarak yayınlanan spamlar ile ilgili Hepsibir Bilisim Network Hizmetleri hiçbir barındırma hizmetine ve sunucuya tölerans tanımayacaktır. Bu tarz servisleri barındırmak ” kesinlikle ” yasaktır!

Erişim : Hepsibir Bilisim Network Hizmetleri servislerini /adını kullanarak diğer kullanıcıların hesaplarında yetki almaya çalışmak, yetki talep etmek veya yetki alarak girmek, bu yolla başkalarının bilgilerinin kaybolmasına neden olmak Hepsibir Bilisim Network Hizmetleri tarafından kesinlikle yasaklanmıştır. Güvenlik ilkesinin ihlâli sayılıp, hesabınızın kapanmasına sebebiyet verecektir.

Marka gizlilik ilkelerinin ihlâli : Hepsibir Bilisim Network Hizmetleri servislerini kullanarak mail v.b. yollar ile herhangi bir şirketin/şahsın gizlilik ilkelerini ihlâl etmek, patentini kullanmak, birinin malını kullanmak, izni olmayan resim ve müzikleri kullanmak, yayınlamak kesinlikle yasaktır .

Kişisel verilerin derlenmesi : Hepsibir Bilisim Network Hizmetleri servislerini kullanarak şahsın bilgisi olmadan toplanan, toplamaya teşvik edilen kişisel bilgiler kullanım ilkesi dışındadır.

Güvensiz Davranış : Hepsibir Bilisim Network Hizmetleri servislerini kullanarak diğer şahısların iş ve network bilgi/işlemlerini etkileyecek (DDOS, trojan, virüs v.b.) yazılımların kullanımları yasaklanmıştır. Tespit edilen kullanıcı hakkında gerekli yasal işlem yapılacaktır.

Virüs Dağıtım : Kasıtlı olarak barındırılan virüs ve şahısların/firmaların barındırdıkları bilgilere zarar verebilecek,olumsuz yönde etkileyebilecek virüs içeren yazılımların,dağıtımları kesinlikle yasaklanmıştır! Bilginiz dışındaysa, lütfen bu konuda ki tespitleri dikkate alınız.

Tescilli yazılımlar : Tescilli, kullanım ilkeleri bulunan yazılımları izinsiz veya yasadışı kullanmak hesabınızın durdurulma sebebidir.

Site içerikleri : Hepsibir Bilisim Network Hizmetleri sunucularında barınan tüm siteler Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uygun olmak zorundadır.Hepsibir Bilisim Network Hizmetleri sunucularında Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına aykırı içerik bulundurmak kesinlikle yasaktır.Hepsibir Bilisim Network Hizmetleri sunucularında hacking ve warez içerikli siteler kesinlikle barındırılamaz. Bu tür sitelerin tespit edilmesi durumunda Hepsibir Bilisim Network Hizmetleri hizmeti süresiz durdurma hakkını saklı tutar.

Sunucu kullanımı : Hepsibir Bilisim Network Hizmetleri tarafından sağlanan tüm sunucuların içeriğinden tamamen müşteri sorumludur.Hepsibir Bilisim Network Hizmetleri tarafından sağlanan sunucularda IRCD sunucuları ve warez dosyalar bulundurmak kesinlikle yasaktır. Bu tür sistemlerin veya dosyaların tespiti halinde Hepsibir Bilisim Network Hizmetleri sunucuyu uyarısız kapatma hakkını saklı tutar. Sunucularımızda Spam yapmak kesinlikle yasaktır. Hepsibir Bilisim Network Hizmetleri yetkililerine karşı uygunsuz,ahlaksız,saygısız ve anormal davranışlarda bulunan müşterilerimizin sunucularını kapatma hakkımızı saklı tutuyoruz.

Sunucu yönetimi : Hepsibir Bilisim Network Hizmetleri sağladığı tüm sunucularda donanımsal ve network desteğiyle sorumlu olup sunucunun ve sunucu üzerine kurulu webhosting türü yazılımın yönetimi müşteriye attir. Tüm Hepsibir Bilisim Network Hizmetleri müşterileri bu kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Kuralların ihlâli durumunda Hepsibir Bilisim Network Hizmetleri hesapların ve sunucuların kapatılma hakkını gizli tutar.


Top